O nas

Portret firmy PCC Autochem

Już od ponad dwudziestu lat PCC Autochem Sp. z o.o. samodzielnie pracuje na swą markę i świadczy specjalistyczne usługi na niełatwym rynku przewozów chemii płynnej. Jednak swoje doświadczenie Spółka zaczęła budować znacznie wcześniej, jako „Zakład Transportu Samochodowego”, funkcjonujący od wczesnych lat działalności Zakładów Chemicznych „Rokita” S.A.

Spółka PCC Autochem została powołana do życia jako odrębna jednostka w 1995 roku, świadcząc wówczas specjalistyczne usługi na niełatwym rynku przewozów chemii płynnej.

W czerwcu 2004 roku nazwa i logo Spółki zostały zmienione na PCC Autochem Sp. z o.o. Począwszy od tego roku, rozpoczęła się – trwająca przez pięć następnych lat – pierwsza modernizacja posiadanych przez firmę jednostek transportowych do przewozu chemikaliów.

Transport substancji chemicznych wiąże się nierozerwalnie z koniecznością dokładnego mycia i odkażania cystern w wyspecjalizowanych myjniach, wydających odpowiednie certyfikaty czystości. W związku z tym na początku 2006 roku spółka uruchomiła własną, jedną z najnowocześniejszych w Polsce i jedyną taka na Dolnym Śląsku (wystawiającą dokument ECD) myjnię autocystern, tank-kontenerów oraz pojemników IBC w Brzegu Dolnym.

W 2007 roku Spółka dołączyła do Polskiego Stowarzyszenia Myjni Cystern, którego celem jest wprowadzenie norm europejskich do standardów pracy, podniesienie jakości usług, zwiększenie bezpieczeństwa oraz ochrona środowiska naturalnego

W 2014 roku, by wyjść naprzeciw rosnącemu popytowi na usługi oferowane przez myjnię i sprostać wszystkim oczekiwaniom klientów, podjęto decyzję o jej rozbudowie. W listopadzie tego samego roku PCC Autochem rozpoczęła realizację projektu intermodalnego.

W trakcie minionych ponad 20 lat uczyniliśmy milowy krok, przeobrażając się z firmy obsługującej rodzimego usługobiorcę na lokalnym rynku w międzynarodowego przewoźnika z sektora TSL, mającego w swoim portfolio największych europejskich producentów chemicznych i petrochemicznych. Solidny fundament i bogate doświadczenie pozwalają nam wciąż szukać nowych ścieżek rozwoju w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby rynku.

Usługi świadczone przez PCC Autochem Sp. z o.o. podlegają kontroli jakości przeprowadzanym zarówno wewnątrz firmy, jak i przez niezależne jednostki certyfikacyjne.