Uruchomiona w maju tego roku instalacja na nowej hali myjni PCC Autochem została ostatnio zaprezentowana międzynarodowemu gronu specjalistów z branży.

Funkcjonujący na nowej myjni proces mycia opracowany został na bazie własnej technologii PCC Autochem. Wsparcia merytorycznego udzielił z kolei dostawca urządzeń, firma Kärcher – lider w dziedzinie technologii czyszczenia. Właśnie krakowski oddział firmy poprosił o możliwość przedstawienia zastosowanych na myjni PCC Autochem rozwiązań . W wizycie, która została zorganizowana 13.10.2016r. uczestniczyło 14 przedstawicieli oddziałów Kärcher z Polski, Niemiec, Szwecji, Belgii, Francji, Rosji oraz Chin.

Spotkanie rozpoczęto od prezentacji rozwoju działalności Spółki,  historii samej myjni oraz opisu nowej inwestycji.  Z dużym zainteresowaniem zebranych spotkała się idea budowy warsztatu i połączenie tym samym dwóch jednostek biznesowych, które wzajemnie się uzupełniają oraz promują. Zwrócono także uwagę na zastosowane rozwiązanie oczyszczania ścieków, które włączone jest w większy system funkcjonujący na potrzeby całej Grupy PCC Rokita. Nie jest to bowiem często stosowanie rozwiązanie.

Drugą część spotkania przeprowadzono w formie wizyty na hali i oględzin nowej instalacji. Uczestnicy mieli okazję prześledzić etapy procesu mycia i zobaczyć zastosowane rozwiązania oraz same urządzenia. Wśród mocnych stron dostrzeżono tu nie tylko zastosowaną technologię, ale także sposób montażu i dokładność wykonania. Uznanie, z jakim spotkała się w oczach ekspertów myjnia PCC Autochem, to duże wyróżnienie i powód do dumy.